Partner serwisu
20 listopada 2019

Polpharma ponownie wśród największych polskich firm prywatnych

Kategoria: Aktualności

Polpharma zajęła piąte miejsce w rankingu 100 największych polskich firm prywatnych opublikowanym przez miesięcznik „Forbes”. Według autorów zestawienia łączna wartość "pierwszej setki" wzrosła w ciągu roku aż o 22 procent, do 233 mld złotych.

Polpharma ponownie wśród największych polskich firm prywatnych

Miesięcznik "Forbes" opublikował ranking już po raz czwarty.

„Po raz kolejny Polpharma znalazła się wśród największych polskich firm prywatnych, co bardzo nas cieszy. Dzięki zaangażowaniu naszego właściciela, jesteśmy największym inwestorem w nowe produkty i nowoczesna infrastrukturę w polskim przemyśle farmaceutycznym. Stale się rozwijamy, co ma również istotny wpływ na krajową gospodarkę” – mówi Markus Sieger, Prezes Polpharmy.

TOP 10 największych polskich firm prywatnych w 2018 roku:

  • Cyfrowy Polsat - 26,977 mld zł,
  • CD Projekt - 23,292 mld zł,
  • Dino – 15,941 mld zł,
  • LPP – 15,178 mld zł,
  • Polpharma – 9,650 mld zł,
  • Synthos - 8,696 mld zł,
  • CCC – 8,244 mld zł,
  • Grupa Maspex - 8,169 mld zł,
  • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych - 6,312 mld zł,
  • Kruk - 5,219 mld zł.

Całe zestawienie najbardziej wartościowych firm prywatnych z polskim kapitałem zamieszczono w listopadowym numerze miesięcznika „Forbes”.

Metodologia rankingu:

Ranking miesięcznika „Forbes” jest zestawieniem 100 największych polskich firm prywatnych. W przygotowaniu metodologii i rankingu wspierał redakcję Haitong Bank. Na potrzeby tego zestawienia za polską firmę uznano podmiot spełniający następujące warunki:

a) spółka, w której większościowy udział należy do polskiego przedsiębiorcy lub grupy takich osób działających wspólnie,

b) spółka, w której polski przedsiębiorca ma mniejszościowy udział, ale aktywnie zarządza albo kontroluje tę spółkę z poziomu zarządu lub rady nadzorczej.

O miejscu w rankingu decydowała wartość firmy (Enterprise Value, „EV”). W przypadku spółek nienotowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych („GPW”) wartość firmy została obliczona jako iloczyn zysku operacyjnego (EBIT) oraz mnożnika wycenowego na poziomie typowym dla branży, w której działa dana spółka. Do kalkulacji zostały wykorzystane najbardziej aktualne dostępne dane finansowe za pełny rok obrotowy (za 2015 rok lub wcześniejsze). Wartość kapitałów własnych dla celów poglądowych obliczono, odejmując od EV wartość długu netto.

źródło: polpharma.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ