Partner serwisu
09 grudnia 2019

Adamed Partnerem Konkursu „Orzeł Innowacji-Startup”

Kategoria: Aktualności

3 grudnia br. wręczono nagrody w konkursie „Orzeł Innowacji-Startup” organizowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Partnerem projektu już po raz czwarty była firma Adamed. Członkiem kapituły konkursu był Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych .

Adamed Partnerem Konkursu „Orzeł Innowacji-Startup”

Po raz kolejny redakcja „Rzeczpospolitej” nagrodziła najlepsze polskie startupy oraz najciekawsze, innowacyjne projekty. W tym roku wyróżniono zarówno startupy posiadające wymierny dorobek biznesowy, jak i te, które jeszcze dopracowują swoje technologie. Nagrody przyznawane są w ośmiu kategoriach. Marcin Szczeciński,  Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych  w Adamedzie wręczył trzem z nich w następujących kategoriach:

  • „Najlepsze rozwiązanie nietechnologiczne” - wyróżnienie dla firmy Plenti, autora usługi dostępu na żądanie do najnowszej elektroniki użytkowej
  • „Rozwiązanie dla dobra wspólnego” - nagroda główna dla firmy RemmedVR, która opracowała telemedyczną usługę terapii widzenia z użyciem wirtualnej rzeczywistości
  • „Rozwiązanie dla dobra wspólnego” – przypadła firmie Proper Gate, oferującej innowacyjne oprogramowanie do zarządzania logistyką na dużych budowach kubaturowych.

- Cieszy mnie, że konkurs Orzeł Innowacji-Startup przyciąga rokrocznie autorów oryginalnych technologii medycznych. Startupy je rozwijające mierzą się z licznymi wyzwaniami, w tym konserwatyzmem branży wynikającym z troski o bezpieczeństwo pacjenta. Na szczególne wyróżnienie zasługują te zespoły, które nie tylko potrafią stworzyć nową technologię, ale także sprzedawać opartą na niej usługę czy produkt na niełatwym rynku. Takim przykładem jest RemmedVR oferujący certyfikowany wyrób medyczny do terapii ambliopii wykorzystujący wirtualną rzeczywistość – powiedział Marcin Szczeciński.

źródło: adamed.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ