Partner serwisu
10 grudnia 2019

Mochida, partner licencyjny Gedeon Richter, wprowadza na rynek japoński lek biopodobny do teryparatydu

Kategoria: Aktualności

Przedstawiciele Gedeon Richter Plc. poinformowali, że partner licencyjny Mochida Pharmaceutical Co., Ltd. wprowadził na rynek japoński lek biopodobny do teryparatydu opracowany przez Richter-Helm BioTec GmbH & Co. KG. Zezwolenie na dopuszczenie produktu do obrotu uzyskano we wrześniu.

Mochida, partner licencyjny Gedeon Richter, wprowadza na rynek japoński lek biopodobny do teryparatydu

Produkt biopodobny do teryparatydu został opracowany przez Mochida na potrzeby rynku japońskiego na podstawie kompleksowej umowy licencyjnej i umowy o współpracę podpisanej w 2010 roku z firmą Richter.

Komisja Europejska (KE) zatwierdziła biopodobny teryparatyd firmy Richter pod nazwą Terrosa® w styczniu 2017 roku, a dwa lata później pod koniec sierpnia produkt wprowadzono na rynek europejski w konsekwencji wygaśnięcia patentu na lek referencyjny.

Leki biopodobne

Lek biopodobny to lek biologiczny wykazujący znaczne podobieństwo do już zatwierdzonego leku biologicznego (tzw. leku referencyjnego). Rejestracja leków biopodobnych przebiega na podstawie tych samych norm jakości farmaceutycznej, bezpieczeństwa i skuteczności, które obowiązują w przypadku wszystkich leków biologicznych.

Teryparatyd

Teryparatyd jest substancją biopodobną do biologicznie czynnego fragmentu ludzkiego parathormonu. Zastępuje naturalny hormon i pobudza wzrost kości. Teryparatyd stosuje się w leczeniu osteoporozy jako lek zmniejszający ryzyko złamań u zróżnicowanych grup pacjentów. Osteoporoza może rozwinąć się niezależnie od płci, jednak występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Osteoporoza może też wystąpić jako działanie niepożądane terapii glukokortykoidami zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ