Partner serwisu
23 stycznia 2020

Medinice sprzedał licencję na PacePress na rynek indyjski

Kategoria: Aktualności

Medinice S.A. – spółka zajmująca się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych technologii medycznych w obszarze kardiologii i kardiochirurgii – zawarła umowę sprzedaży licencji na produkt PacePress na rynku indyjskim. Łączna wartość umowy to 360 tys. USD plus tantiemy ze sprzedaży PacePress. Zarząd prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na innych światowych rynkach.

Medinice sprzedał licencję na PacePress na rynek indyjski

PacePress to elektroniczna opaska uciskowa, której celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca np. stymulatory lub kardiowertery-defibrylatory.

- Sprzedaż PacePress na rynek indyjski jest pierwszą w historii Medinice transakcją sprzedaży licencji. Indyjski rynek technologii medycznych w obszarze kardiologii ma ogromny potencjał wzrostu, a PacePress bardzo dobrze wpisuje się w globalne trendy. Obserwujemy duże zainteresowanie tym produktem dlatego dążymy do tego, aby w tym roku sprzedać licencję przynajmniej na jeszcze jednym dużym rynku. Z optymizmem patrzymy również na rozwój naszych pozostałych kluczowych projektów. Potencjał komercyjny elektrod MiniMax, EP-Bioptom i CathAIO oraz krioaplikatora CoolCryo jest nieporównywalnie większy w stosunku do PacePress – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu, współzałożyciel i największy akcjonariusz Medinice.

Medinice przyznał indyjskiemu dystrybutorowi sprzętu medycznego wyłączność do sprzedaży PacePress na rynku indyjskim, za co otrzyma 360 tys. USD (ok. 1,4 mln zł). Pierwsza transza w wysokości 60 tys. USD (ok. 230 tys. zł) płatna do 30 kwietnia 2020 r. Pozostałe cztery transze będą wynosiły po 75 tys. USD rocznie (ok. 290 tys. zł rocznie). Ponadto Medinice będzie otrzymywał tantiemy w wysokości minimum 10 % od sprzedaży PacePress. Wysokość potencjalnych przychodów z tytułu tantiem zależeć będzie od poziomu przychodów z tytułu sprzedaży PacePress osiąganych przez partnera.

- PacePress to pierwsza na świecie elektroniczna opaska uciskowa wykorzystywana do prewencji krwiaków w loży po wszczepieniu urządzeń do elektroterapii serca. Jest to produkt innowacyjny z możliwością kontroli stosowania przez lekarza i pacjenta. Każdy chory po wszczepieniu stymulatorów lub kardiowerterów-defibrylatorów serca może stosować PacePress w celu prewencji krwiaków, w szczególności populacja chorych z wysokim ryzykiem np. stosująca kilka leków rozrzedzających krew. Nie ma aktualnie na rynku urządzenia do zabezpieczenia miejsca po wszczepieniu urządzenia do elektroterapii serca - mówi prof. Sebastian Stec, pomysłodawca projektu PacePress, Dyrektor Ds. Medycznych i współzałożyciel Medinice.

Rynek urządzeń medycznych w Indiach – kraju, w którym mieszka blisko 1,4 mld ludzi warty jest obecnie ok. 11 mld USD. Według analiz ekspertów w najbliższych latach powinien rosnąć średniorocznie o kilkanaście procent.

W portfolio Medinice znajduje się obecnie 12 projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych oraz na pozostałych największych światowych rynkach.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ