Partner serwisu

GMP dla BioCentrum

Kategoria: Z życia branży

W dniu 11 lutego 2014, w wyniku pozytywnie zakończonej inspekcji przeprowadzonej przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny, BioCentrum jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Selvita, uzyskała certyfikat zgodności z zasadami Dobrej Praktyki Wytwarzania.

Certyfikat GMP został wydany na podstawie pozytywnych wyników inspekcji przeprowadzonej w dniach 19-20 listopada 2013 roku. Zakres certyfikatu w pełni pokrywa zakres usług oferowanych przez Laboratorium Analityczne, w tym między innymi badania fizyko-chemiczne w kontroli jakości produktów farmaceutycznych. Certyfikat został wydany na okres 3 lat.


Pozytywne wyniki inspekcji przeprowadzonej przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny i związane z tym uzyskanie certyfikacji GMP stanowią potwierdzenie, iż w swojej rutynowej działalności Selvita przestrzega standardów i wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP), a prowadzone badania są planowane, wykonywane, nadzorowane i raportowane zgodnie z najwyższymi, międzynarodowymi standardami jakości ustanowionymi przez przemysł farmaceutyczny.

– Uzyskanie certyfikatu GMP stanowi ważne wydarzenie w rozwoju Grupy Kapitałowej Selvita. Otrzymany certyfikat GMP stanowi dowód, iż jakość prowadzonych badania jest jednym z celów strategicznych naszej firmy. Uzyskane przez Grupę Kapitałową Selvita certyfikaty GLP oraz GMP stanowią potwierdzenie, iż badania wykonywane w naszych laboratoriach spełniają światowe standardy jakości. Dzięki wdrożonym systemom jakości nasza firma jest bardziej rozpoznawalna na świecie, a wyniki generowane przez naszych naukowców są wiarygodne i uznawane przez urzędy rejestracyjne w innych krajach – powiedział dr Miłosz Gruca, dyrektor ds. badań i rozwoju, członek zarządu BioCentrum Sp. z o.o.

O Selvicie
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych
w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia ponad 180 pracowników, w tym 60 z tytułem doktorskim. W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine oraz Merck Serono. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect (SLV). W styczniu 2014 roku Rada Nadzorcza Spółki upoważniła Zarząd do podjęcia działań, których celem będzie przejście na rynek regulowany GPW.
 

Źródło: informacja prasowa Selvita S.A.

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ