Partner serwisu
04 sierpnia 2020

Ciekawa kampania społeczna w walce z fałszywymi informacjami na temat szczepień

Kategoria: Aktualności

“Stronger” (Silniejsi) to nowa kampania amerykańskiej organizacji The Public Good Projects, mająca na celu walkę z fałszywymi informacjami dotyczącymi szczepień, nauki oraz medycyny. The Public Good Projects to amerykańska organizacja non-profit zajmująca się zdrowiem publicznym, odpowiedzialna za najlepsze kampanie zdrowotnych w kraju. Po raz pierwszy rozpoczyna krajową kampanię, której zadaniem jest zwalczanie dezinformacji na temat szczepień. Podczas gdy poprzednie kampanie dotyczące zdrowia koncentrowały się na edukacji społeczeństwa, kampania SILNIEJSI skupia się na aktywnej mobilizacji zdecydowanej większości Amerykanów, którzy mają świadomość, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne.

Ciekawa kampania społeczna w walce z fałszywymi informacjami na temat szczepień

Według danych zebranych przez organizację The Public Good Projects liczba fałszywych informacji znacząco zwiększyła się wraz z początkiem pandemii COVID-19. Z 2,8 miliona wzmianek przeciwnych szczepieniom w Internecie przed pandemią (listopad 2019 – luty 2020), liczba wzmianek po wybuchu pandemii wzrosła aż do 4,5 miliona (marzec – maj 2020). Oznacza to, że w ostatnich miesiącach o 60% wzrosła liczba fałszywych informacji, kłamstw oraz teorii spiskowych na temat szczepień.

Pomysłodawcy akcji odnotowując ten problem postanowili wyjść poza samą edukację. Zachęcają do „zakasania rękawów” i samodzielnej walki z fałszywymi wiadomościami. Instrukcja dla ochotników, którzy chcą przystąpić do akcji brzmi następująco:

  • Zablokuj, zbanuj lub ukryj fałszywe informacje w mediach społecznościowych.
  • Poinformuj o wzmiance autorów portalu Stronger.
  • Skomentuj, aby ostrzec innych przed fałszywymi treściami.
  • Wesprzyj ekspertów, jeśli zostaną zaatakowani w dyskusji.
  • Zdobądź wiedzę i poznaj fakty, które pozwolą walczyć z fałszywymi informacjami.

Kampania rozpoczęła się 15 lipca 2020 roku wraz ze startem informacyjnego portalu Stronger.org.  

źródło: szczepienia.pzh.gov.pl
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ