Partner serwisu
05 sierpnia 2020

Adamed aktywny biznesowo w Ho Chi Minh City

Kategoria: Aktualności

28 lipca br. Magdalena Krakowiak, szefowa Public Affairs i CSR w Wietnamie oraz Przewodnicząca Sektora Leków Jakościowych (IQMED - Generic and Biosimilar) wzięła udział w spotkaniu z liderami biznesu Ho Chi Minh City (HCMC), którego organizatorem była Europejska Izba Handlowa w Wietnamie.

Adamed aktywny biznesowo w Ho Chi Minh City

Dyskusja poświęcona była m.in. współpracy handlowej i inwestycjom w Wietnamie, roli europejskiej społeczności biznesowej w Ho Chi Minh City (HCMC) oraz wdrażaniu EVFTA.

Po niedawnym uruchomieniu 12 edycji raportu „Białej Księgi” (Whitebook), wydawanej przez The European Chamber of Commerce in Vietnam (Eurocham), którego współautorem jest firma farmaceutyczna Adamed, Eurocham zorganizował kolejne spotkanie informacyjne z liderami HCMC. Firmę Adamed reprezentowała Magdalena Krakowiak, która przedstawiła pomysł powołania zewnętrznej Eksperckiej Grupy Doradczej ds. Opieki Zdrowotnej wspierającej prace DAV. Jej celem byłoby stworzenie przepisów wspierających wdrażanie EVFTA przez krajowe i zagraniczne firmy farmaceutyczne, regulacji dotyczących transferu technologii w celu uruchomienia dużego potencjału wysokiej jakości leków produkowanych w Wietnamie oraz dalsza optymalizacja wydatków budżetu państwa (m.in. zastępowanie leków oryginalnych lekami generycznymi).

Adamed od 2017 roku jest właścicielem jednej z najszybciej rozwijających się wietnamskich firm farmaceutycznych – Davipharm. Transakcja zakupu większościowego pakietu udziałów tej firmy stanowi dotychczas największą polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie i jest platformą do dalszej dynamicznej ekspansji Adamedu w obszarze Azji i Pacyfiku. 

źródło: Adamed
fot. Adamed
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ