Partner serwisu
04 listopada 2020

Węgiel aktywny w kosmetykach – jakie ma zastosowanie?

Kategoria: Aktualności

Węgiel aktywny to substancja o absolutnie unikalnych właściwościach. Jej działanie doceniono nie tylko w dziedzinie kosmetyki, ale również w medycynie. Gdzie znajdziemy węgiel aktywny? Dlaczego raz po raz warto sięgnąć po czarne pasty z węglem aktywnym? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Węgiel aktywny w kosmetykach – jakie ma zastosowanie?

Czym jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny to w stu procentach naturalna substancja. Tworzy się ją z drewna i łupin orzecha kokosowego. One bowiem oferują olbrzymią zawartość węgla drzewnego. Te materiały obrabia się w bardzo wysokiej temperaturze – od 600 do nawet 900 stopni Celsjusza. W ten sposób można uzyskać pył, który potem wykorzystuje się w kosmetyce i medycynie. Czarne pasty z węglem aktywnym, takie jak https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow_Czarne-z-weglem-758.html oraz inne produkty, zawierające tę substancję, pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Właściwości czarnego węgla były jednak znane już od wielu lat. Podobno nawet sam Hipokrates używał go do leczenia ran na ciele. Węgiel aktywny wykazuje silne właściwości wiążące i wchłaniające, dzięki czemu doskonale usuwa toksyny z organizmu. W stomatologii podkreśla się natomiast jego działanie wybielające.

Kiedy stosuje się węgiel aktywny?

W medycynie węgiel aktywny wykorzystuje się przede wszystkim jako lek na biegunkę. W aptekach można go kupić w postaci tabletek. To bardzo skuteczna substancja, ponieważ ma zdolności wiązania z innymi substancjami. Absorbuje zatem bakterie i toksyny, wywołujące biegunkę i normuję proces wypróżniania się. Dodatkowo węgiel aktywny pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego, dzięki czemu w pewien sposób uodparnia go przed kolejnymi, nieprzyjaznymi substancjami. Oczywiście węgla aktywnego nie można w tym celu spożywać przez dłuższy czas. To produkt przeznaczony do krótkotrwałego użycia. Węgiel aktywny wykorzystywany jest jednak nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce. Ma zastosowanie w produktach, niwelujących trądzik i inne zmiany skórne. Dodaje się go nawet do szamponów leczniczych, usuwających łupież. Ostatnio najbardziej popularny jest jednak w stomatologii. Czarne pasty z węglem aktywnym doskonale dbają o kondycję zębów. Nie tylko przeciwdziałają próchnicy, usuwają osad ze szkliwa i pozostawiają świeży oddech, ale również mają właściwości wybielające.

Gdzie kupić produkty z aktywnym węglem?

Czarne pasty z węglem aktywnym, a także wszelkie produkty lecznicze z tą substancją można kupić w dobrej aptece oraz drogerii. Znajdziemy je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych, które niejednokrotnie oferują atrakcyjniejszą cenę.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ