Partner serwisu
13 stycznia 2021

Stanowiska polskich towarzystwa naukowych dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Kategoria: Aktualności

W sprawie szczepień przeciw COVID-19 wypowiadają się kolejne towarzystwa naukowe: neurolodzy, alergolodzy, gastroenterolodzy, hematolodzy, reumatolodzy. W określonych stanach chorobowych odpowiedź po szczepieniu przeciw COVID-19 może być słabsza, ale nie należy z tego powodu rezygnować z wykonania szczepienia, gdyż wiąże się to z całkowitym brakiem uodpornienia.

Stanowiska polskich towarzystwa naukowych dotyczące szczepień przeciw COVID-19

W określonych stanach chorobowych odpowiedź po szczepieniu przeciw COVID-19 może być słabsza, ale nie należy z tego powodu rezygnować z wykonania szczepienia, gdyż wiąże się to z całkowitym brakiem uodpornienia.

Choroba towarzysząca stanowi często czynnik ryzyka ciężkiego/powikłanego przebiegu COVID-19. W przypadku zachorowania, zakażenia te mogą także zaburzyć i utrudnić leczenie choroby podstawowej.

Ze względu na znany mechanizm działania szczepionek mRNA w decyzji dotyczącej ich podawania w poszczególnych grupach chorych, poza danymi z badań klinicznych, korzystamy z aktualnie dostępnej wiedzy medycznej związanej ze stosowaniem innych szczepionek (szczególnie tych z grupy szczepionek inaktywowanych/zabitych) podawanych dorosłym.

W sprawie szczepień przeciw COVID-19 wypowiadają się kolejne towarzystwa naukowe: neurolodzy, alergolodzy, gastroenterolodzy, hematolodzy, reumatolodzy.

Stanowiska polskich towarzystwa naukowych dotyczące szczepień przeciw COVID-19 - więcej TUTAJ

źródło: szczepienia.pzh.gov.pl
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ