Partner serwisu

Bolesław Piecha

Kategoria: Ludzie farmacji

Czym prywatnie interesuje się były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia?

Bolesław Piecha

Imię i nazwisko: Bolesław Piecha

Stanowisko: Senator RP

Wykształcenie: lekarz medycyny, specjalizacja ginekolog-położnik

Innowacja to dla mnie: jakakolwiek wartość dodana do powszechnie przyjętego standardu działania czy wykorzystywanej technologii

Motywują mnie: szeroko rozumiane racjonalne wykorzystanie środków publicznych (finansowych, rzeczowych, intelektualnych)

Nie lubię: ignorancji

 

Urodzony 19 września 1954 r. w Rybniku. Lekarz ginekolog, polityk, poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm IV, V, VI i VII kadencji.

W 1983 r. ukończył studia na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. Od tego toku pracował jako lekarz w rybnickim szpitalu, zdobywając II stopień specjalizacji z zakresu położnictwa i ginekologii. W latach 1983-1984 zatrudniony w Górniczym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jastrzębiu-Zdroju, a od 1984 do 1996 r. był lekarzem w Zespole Opieki Zdrowotnej w Rybniku. W latach 1994-1998 radny Miasta Rybnika, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz przewodniczącego Komisji Zdrowia w Radzie. W latach 1997-2001 dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. W 1999 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia.

Autor programu restrukturyzacji Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Rybniku oraz wielu publikacji naukowych w specjalistycznej prasie krajowej i zagranicznej (Stany Zjednoczone, Kanada, Czechy). Członek międzynarodowego stowarzyszenia na rzecz ochrony życia „Pro Life”. Autor programu z zakresu ochrony zdrowia pod nazwą „Odpowiedzialność państwa za zdrowie Polaków). Współtwórca i wnioskodawca przyjętego przez Sejm RP projektu ustawy o restrukturyzacji finansowej publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Od 2 listopada 2005 r. do 21 listopada 2007 r. w rządzie Prawa i Sprawiedliwości pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. 21 kwietnia 2013 r. w wyborach uzupełniających do Senatu RP w okręgu numer 73 otrzymał mandat senatora.

Ojciec dwóch synów i córki. Interesuje się historią średniowiecza, literaturą, filmem, turystyką górską i podróżami. Lubi zwiedzać zakątki Europy i świata, poznawać inne kultury, regionalne zwyczaje, tradycje oraz kuchnię.

 


Fot.: zasoby własne B. Piechy

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ