Partner serwisu
11 lutego 2021

Zakwaszenie organizmu - czym jest i jak sobie z nim poradzić?

Kategoria: Aktualności

Zakwaszenie organizmu to problem, na który jesteśmy narażeni wszyscy. Żeby mu zapobiec, należy przede wszystkim zadbać o zdrową dietę. Ciągły stres, a także niedobór ćwiczeń przyczyniają się znacznie do zmian w naszej codziennej kondycji, a brak równowagi kwasowej organizmu jest niebezpieczny i powoduje silne osłabienie oraz liczne choroby. Jak oczyścić zakwaszony organizm i po czym poznać, że coś Ci dolega? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Zakwaszenie organizmu - czym jest i jak sobie z nim poradzić?

Co to znaczy zakwaszony organizm?

Nasze ciało składa się w 70% z wody, w której zachodzą wszystkie najważniejsze procesy. Aby organizm działał prawidłowo, konieczne jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, a prawidłowe pH krwi powinno wynosić 7,35 – 7,45. Kiedy jednak równowaga ta zostaje zachwiana, pojawia się ryzyko zakwaszenia, wraz z którym występują różne nieprzyjemne dolegliwości, a przy tym ryzyko chorób przewlekłych znacznie wzrasta. Do skutków ubocznych tego stanu zalicza się m.in. wyczerpanie, nastroje depresyjne, przewlekłe stany zapalne, swędzenie, łamliwe paznokcie, wypadanie włosów oraz skurcze mięśni. Zakwaszenie organizmu to termin, który odnosi się do zmagazynowanych w nim kwasów i spowodowany jest przez nadmierne spożycie żywności kwasotwórczej przy niedostatecznym spożyciu produktów zasadotwórczych. Nasze ciało stara się zrównoważyć kwaśne złogi za pomocą podstawowych minerałów, w tym potasu, wapnia, magnezu i żelaza. Organizm pozyskuje je ze swoich magazynów, co prowadzi na przykład do demineralizacji kości.

Jak oczyścić zakwaszony organizm?

Nawet najbardziej zakwaszony organizm można oczyścić za pomocą diety alkalicznej, która polega na spożywaniu 20% produktów o odczynie kwasowym i 80% posiłków o odczynie zasadowym. Wypijaj codziennie około 2,5 litra wody oraz zieloną herbatę i kawę zbożową. Produkty odkwaszające to także kasze jaglana i gryczana, świeże warzywa i owoce oraz orzechy. Unikaj stresu i zadbaj o umiarkowaną aktywność fizyczną na co dzień. Kiedy jesteśmy zrelaksowani odkwaszanie działa najlepiej. Ćwiczenie jogi pozwala uwolnić się od codziennego stresu, a wykonywana przez 30 minut przed pójściem spać, może być również skuteczną pomocą w zasypianiu. Idź na saunę - to czyste odkwaszenie organizmu. Skóra nazywana jest "trzecią nerką", ponieważ wydziela nadmiar kwasu w wysokich temperaturach. Dieta alkaliczna bazuje przede wszystkim na owocach i warzywach, a także surówkach oraz koktajlach warzywno-owocowych. Co pomaga na odkwaszenie organizmu poza tym? Jedz rośliny takie jak: cytrusy, kiełki, jarmuż, buraki, banany, jabłka, sałatę, melony, seler, marchew, i pietruszkę. Dodatkowo pomidory zawierają w sobie likopen. Jest on bardzo silnym antyoksydantem, który korzystnie działa na Twoje zdrowie ograniczając ilość wolnych rodników organizmie. Pomóc w odkwaszaniu może również stosowanie specjalnych suplementów, listę najlepszych znajdziesz na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/153/ranking-top-5-najlepszych-preparatow-na-odkwaszenie-organizmu. Ponadto wyeliminuj z diety zakwaszające produkty, które zawierają w sobie chlor i fosfor oraz duże ilości siarki. Należą do nich czekolada, kawa, kakao, sery żółte, mięso wieprzowe, białe pieczywo i ryż.

Co daje odkwaszanie organizmu?

Odkwaszanie organizmu niesamowicie wpływa na Twoją kondycję i samopoczucie oraz przywraca równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Daje to szansę na pozbycie się uciążliwych dolegliwości, a także utratę zbędnych kilogramów. To połowa sukcesu w osiągnięciu zdrowia i dobry start, aby wreszcie zadbać o siebie i stan swojego ciała. Nieleczone objawy mogą w przyszłości skutkować nadwagą, cukrzycą, osteoporozą, nadciśnieniem tętniczym, a w najgorszym wypadku nawet nowotworami. Jeśli wyeliminujesz błędy w swoim codziennym odżywianiu takie jak niezdrowy tryb życia i stres, a także jedzenie zbyt dużej ilości soli i jedzenie niezdrowej żywności, to poczujesz się lżej. Zadbasz przy tym o swój lepszy wygląd. W końcu poczujesz się lepiej, bo zniknie opuchlizna spowodowana zatrzymaniem wody w organizmie. Możesz uniknąć depresji i apatii, a dzięki temu będziesz mieć siłę na nowe wyzwania i osiąganie sukcesów w życiu oraz wyznaczanie sobie nowych, ekscytujących celów.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ