Partner serwisu
02 czerwca 2021

Na straży jakości powietrza

Kategoria: Aktualności

Epidemia koronawirusa uruchomiła wśród wielu firm, zwłaszcza z sektora kosmetycznego i farmaceutycznego, poszukiwania w kierunku rozwiązań, które pozwolą jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania. Jednym z nich jest  Aura Air – inteligentna platforma do zarządzania jakością powietrza w pomieszczeniach. Została zainstalowana w firmie L’Oréal w Warszawie, a dokładnie w Laboratorium kontroli jakości tamtejszej fabryki.

Na straży jakości powietrza

Na co dzień przeprowadzane są tutaj analizy fizykochemiczne, a także kontrolowane aspekty estetyczno-funkcjonalne znanych na rynku produktów kosmetycznych. W laboratorium pracuje 9 osób, których zadania nie mogą być wykonywane zdalnie. Dział kontroli jakości bowiem ściśle współpracuje z działem produkcji, co wymaga bezpośrednich kontaktów. W efekcie dziennie przez ten dział przewija się bardzo duża liczba osób.

„Aura Air doskonale wpisuje się w nasze obecne zapotrzebowanie. Laboratorium jest miejscem o małej kubaturze, a odwiedza nas dużo osób z fabryki z uwagi na specyfikę naszej pracy” – informuje Dominika Rozwadowska, kierownik Laboratorium L’Oréal. „W obecnych czasach jakość powietrza jest dla nas istotną kwestią. Uważamy, że dzięki temu urządzeniu poprawimy komfort pracy naszych pracowników, poprzez między innymi zmniejszenie stresu spowodowanego sytuacją związaną z Covid-19”. Kierownik laboratorium kontroli jakości jednej z najbardziej znanych fabryk produkujących kosmetyki podkreśla, że o podjęciu decyzji o instalacji tego nowoczesnego systemu do monitorowania, filtrowania i oczyszczania powietrza przyczyniły się napływające informacje z rynku o tym produkcie. Nawet po zakończeniu epidemii koronawirusa – urządzenie będzie trwale i skutecznie chronić przed wieloma innymi czynnikami chorobotwórczymi, w tym przed zanieczyszczeniem powietrza.  

Aura Air to platforma do monitorowania jakości powietrza, wykorzystująca cztery odrębne sposoby filtracji i oczyszczania. Dzięki temu osiąga potwierdzoną badaniami ponad 99% efektywność w neutralizacji bakterii i wirusów, w tym SARS-CoV-2. Pojedyncze urządzenie może efektywnie działać na powierzchni do 55 m2 (133m3). Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, wspierającej stałą pracę czujników – Aura Air na bieżąco i przez całą dobę reaguje na wszelkie zmiany w jakości powietrza. Kontrolę nad jej pracą sprawuje mobilna i prosta w obsłudze aplikacja. Niezwykle łatwo jest także dostosować to rozwiązanie do większych powierzchni dzięki programowi do zarządzania Aura Business, który umożliwia intuicyjne sterowanie wieloma urządzeniami na raz. Każde urządzenie Aura Air co 10 sekund zbiera komplet informacji o stanie powietrza, które następnie są zapisywane i archiwizowane przez okres do 12 miesięcy. To pozwala na dostęp do danych historycznych i potwierdza zmiany np. w ilości pyłów PM2.5 czy PM10 lub też CO2, lub kropel aerozolu, które przenoszą wirusy.

Komfort pracy, ograniczenie stresu i gwarancja, że powietrze w pomieszczeniach jest na bieżąco i całą dobę monitorowane, filtrowane oraz oczyszczane z wirusów, bakterii, a także pleśni, grzybów i lotnych związków organicznych ma dla wszystkich ogromne znaczenie. Głównie z uwagi na fakt, że umożliwia codzienną pracę. „Wdrożyliśmy tę nowoczesną platformę i jesteśmy w trakcie analizowania funkcji Dashboard jaką posiada Aura Air. Z racji tego, że pracujemy w laboratorium, które na co dzień stoi na straży bezpieczeństwa i jakości produktów, chcemy wykonać nasze wewnętrzne badania także jakości powietrza. Niemniej już dziś mogę powiedzieć, że oddychanie mniej zaprząta moje myśli” – podsumowuje Dominika Rozwadowska.

Aura Air posiada atest PZH. Producentem urządzenia jest izraelska firma Aura Smart Air zaś dystrybutorem w Polsce Mobile SCANMED Systems z Wrocławia. www.mobilescanmed.pl/aura-air

Aura Air osiąga potwierdzoną badaniami ponad 99% efektywność w neutralizacji LZO, pleśni, bakterii i wirusów w tym SARS-CoV-2. Badania przeprowadzono w Sheba Medical Center w Izraelu – uznanym w 2019 roku przez Newsweek za jeden z 10 czołowych szpitali świata

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ