Partner serwisu
07 października 2021

Michał Krzysztof Kołodziejczyk

Kategoria: XVII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Dr Michał Krzysztof Kołodziejczyk jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Łodzi, kierownikiem Zakładu Technologii Postaci Leku, Katedry Farmacji Stosowanej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jako nauczyciel akademicki prowadzi zajęcia dydaktyczne na IV i V roku studiów na Kierunku Farmacja, jest opiekunem, promotorem i recenzentem prac magisterskich i licencjackich, realizuje zadania dydaktyczne w ramach szkoleń specjalizacyjnych i studiów podyplomowych (specjalizacje z Farmacji Aptecznej, Radiofarmacji, studia podyplomowe dla Osób Wykwalifikowanych QP).

Pracę akademicką łączy z aktywnością zawodową w obszarze farmacji aptecznej i przemysłowej. Posiada tytuł Specjalisty Farmacji Aptecznej - prowadzi własną aptekę. Zainteresowania naukowe dra Kołodziejczyka (surfaktanty, bioadhezyjne tabletki i filmy polimerowe, modyfikowane uwalnianie reologia, tekstura) jak i specyfika wykładanego przedmiotu: „Technologia Postaci Leku” trwale wiążą go z przemysłem farmaceutycznym. Wraz z Zespołem zrealizował i obecnie realizuje wiele projektów m. in. dla Berlin-Chemie Menarini, Egis Pharmaceuticals, Teva, Roche, Aflofarm, Polfarmex, Medana, 3M, Celvet, Emofarm, Sanofi-Aventis, Duna, Natoli, Harke, Lideal Parisien, Novascon, Stada. Jego Zespół jest dwukrotnym z rzędu laureatem konkursów „Inkubator Innowacyjności”.

Dr Kołodziejczyk Ma na swoim koncie 123 publikacje, 4 patenty udzielone, 6 zgłoszeń patentowych, 71 czynnych wystąpień na zjazdach krajowych i międzynarodowych, jest laureatem indywidualnych i zespołowych nagród: Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.. Od 2021 roku jest Prezesem Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Warszawie.

  

      

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ