Partner serwisu
11 czerwca 2014

Ewa Grenda nową prezes INFARMY

Kategoria: Ludzie farmacji

10 czerwca 2014 roku, decyzją Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, stanowisko prezesa zarządu objęła Ewa Grenda, dyrektor generalna Roche Polska, dotychczas członek zarządu INFARMY.

Ewa Grenda nową prezes INFARMY

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Dziękuję członkom zarządu INFARMY za powierzenie mi tak odpowiedzialnego i wymagającego zadania. Pamiętając o tym, że fundamentem działań firm farmaceutycznych jest dobro pacjenta, będę starała się pracować na rzecz zwiększenia przejrzystości w naszej branży podejmując dialog ze wszystkimi partnerami społecznymi i instytucjonalnymi w celu tworzenia dobrego klimatu dla rozwoju innowacyjności w dziedzinie farmakoterapii w Polsce – zadeklarowała nowa prezes INFARMY.

Ewa Grenda jest dyrektor generalną firmy Roche Polska od 2005 roku. W latach 2011-2013 odpowiadała także za zarządzanie siedmioma dodatkowymi rynkami w regionie. Pracę w firmie Roche Polska rozpoczęła w 1991 roku, początkowo jako przedstawiciel medyczny, pełniąc przez lata wiele różnych funkcji w strukturze organizacji. Ewa Grenda jest absolwentką wydziału Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Po skończeniu studiów pracowała naukowo i dydaktycznie przez kilka lat.

– Jestem zadowolona z wyboru nowego prezesa naszego Związku. Tym bardziej, że decyzję o powierzeniu Pani Ewie Grendzie tego stanowiska podjęliśmy niemal jednogłośnie. Ewa to manager z ogromnym doświadczeniem, a prywatnie ceniona i lubiana przez wszystkich osoba. Jestem przekonana, że sprosta wyzwaniu, jakim jest przewodniczenie największej organizacji zrzeszającej innowacyjne firmy farmaceutyczne w Polsce. Oddaję INFARMĘ w dobre ręce – skomentowała wybór swojej następczyni Marynika Woroszylska–Sapieha, dyrektor generalna Grupy Sanofi w Polsce.

Zgodnie ze statutem INFARMY nowa prezes będzie pełniła funkcję przez dwa lata.

 

Źródło i fot.: informacja prasowa INFARMY

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ