Partner serwisu
22 kwietnia 2022

Nowa tabletkarka R&D firmy Romaco Kilian

Kategoria: Artykuły sponsorowane

Na targach Vitafoods Europe 2022 Romaco zaprezentuje swoje najnowsze technologie granulacji i tabletkowania nutraceutyków i farmaceutyków. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną również blistry papierowe Romaco przeznaczone do zrównoważonego pakowania nutraceutyków.

Nowa tabletkarka R&D firmy Romaco Kilian

Romaco obejmuje swoją ofertą cały łańcuch procesowy: projektowanie, produkcję i pakowanie nutraceutyków i farmaceutyków. Na tegorocznych targach Vitafoods Europe producent maszyn dla przemysłu farmaceutycznego zaprezentuje swoją najnowszą tabletkarkę R&D KTP 1X Romaco Kilian oraz granulator fluidalny Ventilus® od Romaco Innojet. Obie technologie doskonale nadają się do granulacji i tabletkowania produktów algowych, takich jak spirulina i inne superfoods. Obróbka tych naturalnych suplementów odbywa się bez chemicznych domieszek i konserwantów. Jednocześnie uzyskiwane są dobre wyniki w zakresie właściwości przepływu i ściśliwości granulatów.

 

Tabletkarka R&D KTP 1X firmy Romaco Kilian

Poprzez KTP 1X Romaco Kilian prezentuje najnowszą generację swoich  tabletkarek R&D do stosowania w laboratoriach. Prasa jednostemplowa została zaprojektowana jako kompleksowy instrument do działalności badawczej i rozwojowej. Może być stosowana do kompresowania tabletek jedno-, dwu- i trzywarstwowych, a także do tabletek tab-in-tab. Jednocześnie uzyskuje maksymalną wydajność do 1800 tabletek na godzinę i nacisk prasy do 80 kN. Wszechstronna tabletkarka R&D umożliwia automatyczne określanie różnych parametrów tabletkowania, takich jak np. siła nacisku i możliwa prędkość tabletkowania. W tym celu inteligentny system pomiarowy w bardzo krótkim czasie analizuje bardzo duże ilości danych. Ponadto KTP 1X jest w stanie symulować każdą tabletkarkę, co przede wszystkim ułatwia przeprowadzenie procesu  przeniesienia technologii do skali produkcyjnej. Obok produkcji klinicznych próbek do badań, technologia ta nadaje się również do szczegółowych analiz błędów, a tym samym do optymalizacji procesu. Dzięki bardzo dobrej sztywności maszyny udało się poprawić zwłaszcza pomiar drogi stempla. Wysoka dokładność pomiaru przekłada się na bardzo małe  zużycie produktu i wynikające z tego oszczędności. Dzięki znacznemu stopniowi automatyzacji badań nad tłoczeniem wystarczy tylko kilka serii testów, by uzyskać miarodajne wyniki. Dzięki małej  komorze prasowania, tabletkarka KTP 1X firmy Romaco Kilian ma małą powierzchnię podstawy i jest dodatkowo szybka i łatwa w czyszczeniu, co dodatkowo pozwala oszczędzić czas i energię.

 

Granulator fluidalny VENTILUS® Pilot firmy Romaco Innojet

Granulator fluidalny VENTILUS® Pilot firmy Romaco Innojet jest mobilnym, uniwersalnym rozwiązaniem dla produkcji pilotażowych i  małych partii. Technologia przekonuje doskonałymi wynikami charakterystyki płynności oraz możliwości prasowania proszków i granulatów. Umożliwia to w 100 procentach naturalne granulowanie, bez dodawania domieszek chemicznych. Zamontowana na czterech kółkach ta kompaktowa maszyna przejdzie przez każdą standardową ramę drzwi i została zaprojektowana do instalacji plug & play. Maszyna ta jest rozwiązaniem typu "wszystko w jednym" przeznaczonym do partii od 4 do 25 litrów i jest w stanie granulować, suszyć i powlekać drobiny od 10 µm do 2 mm. Zastosowana technologia spełnia wszystkie wymagania, zarówno dla prac laboratoryjnych, jak i dla zgodnej z GMP produkcji próbek klinicznych. Do aplikacji płynów rozpylanych wykorzystywana jest umieszczona centralnie dysza ROTOJET® z systemem natrysku dolnego albo konwencjonalna metoda górnego natrysku. Cylindryczny zbiornik ORBITER® booster umożliwia  kontrolowane i delikatne mieszanie wsadu. Równomierne warunki przepływu poprawiają jakość produktu, obniżają zużycie rozpylanego płynu jednocześnie ułatwiając przeniesienie technologii do skali produkcyjnej. Ponadto VENTILUS® Pilot nadaje się do procesów powlekania z nadtapianiem ("hot melt coating"), do których wystarczy podłączyć opatentowane urządzanie do nadtapiania Innojet IHD ("hot melt system"). Skraca to czas procesu nawet o 85 procent, co istotnie wpływa również na ograniczenie śladu węglowego procesu.

Więcej na ten temat mogą dowiedzięć się Państwo w dniach od 10 do 12 maja 2022 na targach Vitafoods Europe w Genewie (Szwajcaria), Palexpo, stoisko J236.

 

Więcej informacji o Romaco można uzyskać poprzez naszą stronę internetową i kanały społecznościowe: www.romaco.comShowroom LinkedIn YouTube

 

Romaco Group

Romaco jest wiodącym na świecie dostawcą techniki procesowej i opakowaniowej, wyspecjalizowanym w obróbce produktów wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym. Maszyny, linie i kompleksowe rozwiązania producenta wykorzystywane są do produkcji i rozlewu i pakowania proszków, granulatów, pelletów, tabletek, kapsułek, strzykawek, płynów i sprzętów medycznych. Ponadto przedsiębiorstwo obsługuje branżę spożywczą i chemiczną. Romaco zobowiązuje się do zrównoważonej produkcji i systematycznego obniżania emisji CO2.

Romaco Group z siedzibą w Karlsruhe (Niemcy) należy do grupy Truking, globalnego koncernu technologicznego z siedzibą w Changsha (Chiny). Główną kompetencją firmy Truking jest obsługa i pakowanie farmaceutycznych substancji płynnych.

Romaco funkcjonuje na globalnym rynku dzięki pięciu zakładom w Europie i siedmiu uznanym markom produktów. Noack i Siebler (Karlsruhe, Niemcy) dostarczają maszyny do blistrów, zgrzewania i napełniania fiolek. Oferta Macofar i Promatic (Bolonia, Włochy) obejmuje technologie do sterylnego i niesterylnego pakowania proszków i płynów oraz kartoniarki, systemy track & trace oraz kartoniarki zbiorcze. Kilian (Kolonia, Niemcy) jest wiodącym producentem tabletkarek. Obszarem specjalizacji Innojet (Steinen, Niemcy) jest granulowanie i powlekanie partykuł substancji stałych. Tecpharm (Barcelona, Hiszpania) udostępnia technologie powlekania tabletek.

Ponad 850 wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników Romaco pracuje nad opracowaniem technologii jutra i nieustannie wprawia w ruch procesy usprawnień. Obejmujące różnorodne marki rozwiązania systemowe Romaco Group oferowane są przez osiem oddziałów sprzedażowo-serwisowych i dostarczane przez rozwinięta sieć agentów na całym świecie. Aktualnie w użytkowaniu jest ponad 12 000 maszyn Romaco w ponad 180 krajach.

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ