Partner serwisu
17 listopada 2022

Zapewnienie zgodności ważenia z rozdziałem 2.1.7 Farmakopei Europejskiej

Kategoria: Artykuły z czasopisma

Nowy rozdział 2.1.7 Farmakopei Europejskiej, „Wagi do celów analitycznych”, definiuje specyficzne wymagania mające na celu zapewnienie jakości pomiarów wagowych. Nowe świadectwo wzorcowania METTLER TOLEDO stanowi dowód zgodności.

Zapewnienie zgodności ważenia z rozdziałem 2.1.7 Farmakopei Europejskiej

Rozdział 2.1.7 Farmakopei Europejskiej został opublikowany 1 lipca 2021 r. i przedstawia szereg środków mających na celu kontrolę dokładności ważenia w procesie analitycznym. Po pierwsze określono w nim, że wagi używane do celów analitycznych powinny być poddawane regularnemu wzorcowaniu, a świadectwo tego zabiegu musi zawierać oświadczenie o niepewności pomiaru. Po drugie podkreśla on znaczenie etapów wzorcowania „przed” i „po”. Koncentruje się również na najlepszych praktykach w zakresie instalacji i użytkowania wag, wymagając przeprowadzania regularnych kontroli powtarzalności i dokładności – rutynowych testów – między okresami wzorcowania. Adiustacja wagi (przy użyciu wbudowanych wzorców masy) jest również uznawana za dopuszczalną praktykę.

Certyfikat do rozdziału 2.1.7 Farmakopei Europejskiej

Nowy certyfikat METTLER TOLEDO dotyczący rozdziału 2.1.7 Farmakopei Europejskiej dokumentuje ocenę wagi pod kątem rutynowych testów przewidzianych w tym rozdziale, który stał się prawnie wiążący w styczniu 2022 r. i jest obecnie egzekwowany w ramach audytów Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP). Świadectwo zawiera deklarację zgodności w zakresie kryteriów akceptacji do 0,10%. W połączeniu ze świadectwem Accuracy Calibration Certificate (ACC), które zawiera wymagane oświadczenie o niepewności pomiaru, certyfikat rozdziału 2.1.7 Farmakopei Europejskiej stanowi fizyczny dowód zgodności z wymaganiami.

www.mt.com/Balances-EP

www.mt.com/Calibration-ACC

Analizator 7000RMS do kontroli mikrobiologicznej – lepsze sterowanie procesem

Wykrywanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych w czasie rzeczywistym

Możliwość natychmiastowego reagowania na odchylenia wyników kontroli mikrobiologicznej w instalacji wodnej pozwala szybciej podejmować decyzje, wykrywać i rozwiązywać problemy oraz spuszczać zanieczyszczoną wodę w czasie rzeczywistym. Analizator 7000RMS oferuje dokładny i ciągły pomiar obciążenia mikrobiologicznego, zapewniając lepszą kontrolę nad operacjami w zakładzie w celu zapewnienia właściwej kontroli nad procesami. To z kolei prowadzi do oszczędności czasu i kosztów, ponieważ pozwala uniknąć drogiego wycofania produktów z rynku lub przestojów w zakładzie. • Zmniejszenie ryzyka konieczności wycofania produktów z rynku i przestojów. • Wyższa jakość produktu przy niższych kosztach. • Niezawodna technologia optyczna. • Łatwe w użyciu na terenie całego zakładu. • Łatwy dostęp do aktualnych danych.

Dowiedz się więcej: www.mt.com/7000RMS

 

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ