Partner serwisu
20 kwietnia 2023

W aptece zaszczepisz się 5 dawką szczepionki przeciwko COVID-19

Kategoria: Aktualności

W aptecznych punktach szczepień, w tym w 88 punktach szczepień Ziko Apteka, można już przyjąć 5 dawkę szczepionki przeciwko wirusowi COVID-19. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia ze szczepień będą mogły skorzystać m.in. osoby 60+, które kolejną dawkę przypominająca przyjęły w okresie kwiecień - wrzesień 2022. Punkty szczepień ulokowane są w całej Polsce, a szczepienia wykonywane są przez wyszkolonych magistrów farmacji w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach sanitarnych.

W aptece zaszczepisz się 5 dawką szczepionki przeciwko COVID-19

Personel aptek, należących do Narodowego Programu Szczepień, może szczepić Pacjentów przeciwko COVID-19 oraz grypie. Obecnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości zaszczepienia się 5 dawką przeciwko Koronawirusowi, zatem osoby posiadające e-skierowanie, spełniające odpowiednie warunki będą mogły skorzystać z usługi szczepienia w wybranym przez siebie aptecznym punkcie szczepień, w tym Ziko Apteka.

Szczepienia 5 dawką mogą przyjąć Pacjenci, którzy:

  • są w wieku 60+ i jako drugą dawkę przypominającą przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19 nie zaktualizowaną o wariant Omicron (jednowalentną),
  • mają upośledzoną odporność i jako drugą dawkę przypominającą przyjęły szczepionkę jednowalentną przeciw COVID-19,
  • są pracownikami placówki ochrony zdrowia jako drugą dawkę przypominającą przyjęły szczepionkę jednowalentną przeciw COVID-19 – w pierwszej kolejności ze szczepienia skorzysta personel medyczny, który ma bezpośredni kontakt z Pacjentem i materiałem zakaźnym. 

Do szczepień 5 dawką wykorzystywane będą 2-walentne szczepionki przeciw COVID-19 zaktualizowaną dla wybranych podwariantów Omikron: Comirnaty Original/Omicron (Pfizer) oraz Spikevax Bivalent Original/Omicron) (Moderna).

Należy przypomnieć, że szczepienia w aptecznych punktach szczepień wykonywane są przez przeszkolonych magistrów farmacji, w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach. Podczas realizacji szczepień spełnione są wszystkie wymogi reżimu sanitarnego. Osoby zaszczepione otrzymują po szczepieniu certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepionki.

Zapisów na szczepienia w aptecznych punktach szczepień można dokonywać telefonicznie, na ogólnopolskiej infolinii NFZ pod numerem 989, przez e-rejestrację na stronie www.gov.pl/szczepimysie, przez Internetowe Konto Pacjenta, a także bezpośrednio w punkcie szczepień, w tym w punktach szczepień Ziko Apteka.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ