Partner serwisu
19 lipca 2023

Prezydencja Hiszpanii: szczepienia przez całe życie na solidnych podstawach

Kategoria: Aktualności

W ramach działań planowanych w czasie prezydencji Hiszpania podkreśla znaczenie budowania programów szczepień stosowanych całe życie. W Hiszpanii uaktualniono właśnie program szczepień ochronnych, uwzględniając osoby w każdym wieku.

Prezydencja Hiszpanii: szczepienia przez całe życie na solidnych podstawach

Eksperci zajmujący się szczepieniami w Hiszpanii podkreślają, że złożone i skuteczne programy szczepień mają kluczowe znaczenie dla zdrowia publicznego. Cały czas można zrobić więcej, aby przyspieszyć podejmowanie decyzji i wdrażanie poszczególnych programów szczepień.

Siedząc w poczekalni hiszpańskiego ośrodka zdrowia, prawdopodobnie zobaczymy plakat przedstawiający uaktualniony rutynowy „kalendarz szczepień na całe życie”. Jak sama nazwa wskazuje, program szczepień w Hiszpanii ma na celu rozszerzenie ochrony przed chorobami zakaźnymi, przed którymi chronią szczepionki we wszystkich grupach wieku. W ostatnim czasie kalendarz szczepień rozszerzono o szczepienia przeciw meningokokom grupy B dzieci w wieku 2, 4 i 12 miesięcy, szczepienia przeciw HPV dziewcząt i chłopców, szczepienia przeciw grypie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, szczepienia przeciw półpaścowi osób w wieku 65 lat.

Więcej TUTAJ

źródło: szczepienia.pzh.gov.pl
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ