Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: IX Konferencja Przemysł Farmaceutyczny

Klucz Sukcesu

Za całokształt pracy zawodowej oraz wielkie zasługi dla krajowej branży farmaceutycznej dr Wojciech Kuźmierkiewicz został uhonorowany nagrodą „Klucz Sukcesu” podczas Uroczystej Gali IX Konferencji Naukowo-Technicznej „Przemysł Farmaceutyczny 2013”, która miała miejsce 18–20 września 2013 r. w Rzeszowie.

RELACJA

Jesienna konferencja „Przemysł Farmaceutyczny” odbyła się już po raz dziewiąty. Za każdym razem, kiedy redakcja „Przemysłu Farmaceutycznego” przygotowuje dla Państwa te wydarzenie, konsultuje program oraz tematykę sesji wykładowych i debaty ze specjalistami z branży. Są wśród nich osoby, które angażują się w sposób ponadstandardowy. Jednej z nich uroczyście podziękowaliśmy za dotychczasową, zawsze miłą i profesjonalną współpracę. Podczas Gali IX Konferencji Naukowo-Technicznej „Przemysł Farmaceutyczny 2013” Wojciech Kuźmierkiewicz, bo o nim właśnie mowa, został uhonorowany nagrodą „Klucza Sukcesu” za dotychczasową pracę zawodową oraz wszystkie zasługi dla branży farmaceutycznej.

Co mówią o nim przyjaciele?
Pracownik naukowy, Wiceminister Zdrowia, Dyrektor ds. Rozwoju w Polpharmie, Prezes Zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy, Wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego… Aż trudno to wszystko wymienić jednym tchem – osoba ta osiągnęła w swoim życiu zawodowym bardzo dużo. Do ludzi, z którymi współpracował i z którymi zna się nie od dziś, należą m.in.: Minister Zofia Ulz – Główny Inspektor Farmaceutyczny, Jerzy Starak – właściciel Grupy Polpharma, Cezary Śledziewski – Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego oraz Profesor Małgorzata Sznitowska i Profesor Roman Kaliszan z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Poprosiliśmy ich o przygotowanie kilku informacji na temat laureata nagrody – Wojciecha Kuźmierkiewicza.

Na uczelni
Czy wiecie Państwo, że w latach młodzieńczych marzył o karierze pilota i o podróżach? Mimo to, trochę pod wpływem tradycji rodzinnych wybrał studia na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Gdańsku – jak zdradziła nam Minister Zofia Ulz. Zamiłowanie do chemii zaowocowało pracą w kole naukowym oraz uzyskaniem tytułu doktora nauk farmaceutycznych. Po części pozwoliło to też zrealizować marzenie o podróżach, a przynajmniej o jednej, ale długiej – na Florydę, gdzie Wojciechy Kuźmierkiewicz prowadził badania, których wyniki publikował w najbardziej prestiżowych czasopismach chemicznych. Po powrocie do kraju planował nawet pracę habilitacyjną, jednak wciągało go zupełnie coś innego. Rozpoczął pracę w resorcie zdrowia. Porzucił więc, choć początkowo planował tylko odłożyć w czasie, karierę naukową na rzecz innej misji.

W ministerstwie i związku
Cezary Śledziewski mówi o nim następująco: „Wciąż myśli bardziej jak Minister Zdrowia niezapominający o interesie pacjentów, niż jak wyraziciel interesów producentów leków generycznych. Na szczęście, interes ten w zasadzie jest jednaki. Trzeba też dodać, że choć cieszę się, że mogę z nim współpracować w Związku, wiem, że jego brak w resorcie wiąże się z dużą stratą, bo  kiedy Wojciech Kuźmierkiewicz odszedł z Miodowej, skończyła się szeroko pojmowana polityka lekowa”.

Nauka a przemysł
Dr Wojciech Kuźmierkiewicz przez cały okres swojej pracy w Ministerstwie Zdrowia i na rzecz polskiego przemysłu farmaceutycznego utrzymywał ścisłe kontakty z farmaceutycznym, chemicznym i medycznym środowiskiem akademickim – podkreślają profesor Kaliszan i profesor Sznitowska. To dzięki osobistemu zaangażowaniu dr. Wojciecha Kuźmierkiewicza uformował się w „Polpharmie” świetny zespół farmaceutów przemysłowych.

Jaką jest osobą?
Wojciech Kuźmierkiewicz osiągnął wybitną pozycję naukową, zawodową i polityczną, zwłaszcza w zakresie organizacji ochrony zdrowia. „Swoje dokonania zawdzięcza szczególnym talentom organizacyjnym, nadzwyczajnej pracowitości, obowiązkowości, rozsądnej asertywności i osobistej uczciwości” – jak mówią Jego przyjaciele.

Co mówi o sobie sam?
Redakcja „Przemysłu Farmaceutycznego” poprosiła Wojciecha Kuxmierkiewicza o wypełnienie krótkiego kwestionariusza. Oto odpowiedzi:
Wykształcenie: wyższe – farmaceutyczne
Farmacja to dla mnie: pasja i treść życia zawodowego
Innowacja w farmacji to dla mnie: atrybut farmacji przemysłowej
Nie lubię, kiedy: podejmowane są działania/regulacje bez uwzględnienia opinii „aktorów sceny” farmaceutycznej
Największy sukces zawodowy: jest ich kilka, ale najważniejszy ciągle przede mną?!
Jeśli nie farmacja, to: chemia i podróże

 

***

Niech nagroda „Klucz Sukcesu” redakcji „Przemysłu Farmaceutycznego” będzie symbolicznym wyrazem uznania dla Wojciecha Kuźmierkiewcza za wielką pracę dla branży.

 

Zobacz także:

PF 2013: Galeria zdjęć

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ