Partner serwisu

RELACJA: IV Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2008”

Kategoria: IV Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2008”

Czwarta edycja konferencji „Przemysł Farmaceutyczny” już za nami. W tym roku przedstawicieli branży farmaceutycznej gościliśmy we Wrocławiu. Honorowym Gospodarzem konferencji była firma Hasco-Lek SA. Możemy więc śmiało stwierdzić, iż w dniach 17-19 listopada 2008 Wrocław był stolicą polskiego przemysłu farmaceutycznego.

RELACJA: IV Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2008”

 Listopadowe konferencje organizowane przez firmę BMP Sp. z o.o. oraz redakcję magazynu „Przemysł Farmaceutyczny” stały się już tradycją. Przedstawiciele wiodących zakładów przemysłu farmaceutycznego, instytucje branżowe oraz przedstawiciele firm oferujących produkty i rozwiązania dla branży spotkali się w tym roku we Wrocławiu. Wymienili doświadczenia, dyskutowali i integrowali się.

Dla większości uczestników tegoroczna konferencja jest najważniejszą w skali roku imprezą branży farmaceutycznej. Świadczą o tym nie tylko wypowiedzi uczestników, ale również liczby: rekordowa liczba uczestników (ponad 230 osób), rekordowa liczba wygłoszonych referatów (39) oraz rekordowa liczba stoisk wystawienniczych (30).

Program
Uczestnicy wysoko ocenili program tegorocznej konferencji, który podzielony został na Forum Farmaceutyczne oraz pięć paneli tematycznych. W Forum zostały zaprezentowane najważniejsze tematy nurtujące branżę. O barierach i stymulatorach dalszego rozwoju rynku farmaceutycznego mówił Mariusz Ignatowicz z firmy PWC. Michał Byliniak z Hasco-Lek SA. zaprezentował rynek farmaceutyczny i przewidywane kierunki zmian. W trakcie Forum zagłębiliśmy się również w tematy prawne. Regulacje w przemyśle farmaceutycznym w zakresie patentów oraz minimalizowania ryzyka prawnego związanego ze wprowadzaniem leków na rynek omówili przedstawiciele kancelarii WTS. Zwróciliśmy uwagę na właściwą optymalizację poziomu zapasów w branży farmaceutycznej.

W panelach tematycznych dyskutowaliśmy o jakości produktów leczniczych, nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie maszyn i urządzeń. Najwięksi dostawcy urządzeń i technologii zaprezentowali ofertę skierowaną dla branży.

Integracja
Wiele rozmów kontynuowano w kuluarach. Doskonałą okazją do bezpośrednich, nieskrępowanych kontaktów okazał się bankiet i Gala Przemysłu Farmaceutycznego.

Klucz sukcesu
Redakcja magazynu „Przemysł Farmaceutyczny” ogłosiła kolejną edycję konkursu KLUCZ SUKCESU w kategorii produkt dla przemysłu farmaceutycznego. Kapituła konkursowa w składzie: Jarosław Wolniewicz - dyrektor produkcji i techniki - Polfa Grodzisk, Jerzy Jambor - prezes zarządu Phytopharm Klęka SA oraz Mirosław Suliga - główny technolog - Hasco-Lek SA przyznała jedną nagrodę główną - statuetkę KLUCZ SUKCESU.

Nagrodę - klucz sukcesu -  otrzymała firma UNILOGO za maszynę licząco-banderolującą.

Wycieczka techniczna
Bardzo ważną, niezwykle ciekawą częścią konferencji było zwiedzanie wydziałów produkcyjnych Hasco-Lek SA. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne urządzenia i rozwiązania techniczne na wydziale form suchych, kapsułek oraz pakowania.

IV Konferencja Naukowo-Techniczna „Przemysł Farmaceutyczny 2008” przeszła do historii. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń uczestnicy imprezy rozjechali się do domów i swoich zakładów pracy. Dziś zapewne trwają podsumowania tego jakże ważnego dla branży spotkania.

Serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji oraz za aktywny udział w konferencji.

Redakcja „Przemysłu Farmaceutycznego” pracuje już nad organizacją kolejnego spotkania. Serdecznie zapraszamy Państwa za rok.
       

Honorowy Gospodarz

Honorowy Patronat

Ministerstwo Gospodarki

Sponsor Główny:

Sponsor

Sponsor Panelowy

Współpraca:

URPLWM i PB

Patronat naukowy

Akademia Medyczna Wrocław

Organizator

Patronat medialny

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ