Partner serwisu
09 listopada 2017

"Tylko nowocześnie zarządzana firma będzie dochodowa"

Kategoria: XIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

- Chcąc być nowoczesnym, musimy inwestować nie tylko w technologię, ale też w pracowników. Najlepszy fachowiec, który w pierwszym dniu swojej pracy widzi, że dostał do siedzenia krzesło z trzema nogami - oczywiście w ramach "gospodarskiego" podejścia do zarządzania - szybko znajdzie sobie nowe miejsce na rynku pracy - podkreśla Paweł Nidecki, niezależny ekspert.

"Tylko nowocześnie zarządzana firma będzie dochodowa"

Uczestnikom debaty, która odbyła się w ramach XIII Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, zadano pytanie: czy zakłady farmaceutyczne i kosmetyczne w Polsce są nowoczesne? Większość głosujących - ponad 60% - stwierdziła, że tak. Paweł Nidecki, niezależny ekspert, podkreśla, że nowoczesne są te zakłady, które mają u steru mądry zespół zarządzający.

Nowoczesność to nie tylko nowe urządzenia czy nowe przestrzenie produkcyjne, to również - a może zwłaszcza - nowoczesne podejście do zarządzania ludźmi. Nie należy też mylić nowoczesności z sytuacja finansową firmy, choć oczywiście trudno bez środków finansowych prowadzić dochodowy biznes. Można jednak być bogatym właścicielem firmy, po przekroczeniu progu której czujemy atmosferę siermiężnego przedsiębiorstwa z lat 60tych XX wieku - przyznaje Nidecki.

Co decyduje o tym, że o zakładzie możemy mówić jako o nowoczesnym? Przede wszystkim ludzie.

Decyduje o tym świadomość, że tylko nowocześnie zarządzana firma będzie dochodowa. Ta zasada zawsze działa, choć może na efekty trzeba poczekać. Chcąc być nowoczesnym, musimy inwestować nie tylko w technologię, ale też w pracowników. Najlepszy fachowiec, który w pierwszym dniu swojej pracy widzi, że dostał do siedzenia krzesło z trzema nogami - oczywiście w ramach "gospodarskiego" podejścia do zarządzania - szybko znajdzie sobie nowe miejsce na rynku pracy. W firmie, która nie jest nowoczesna, pozostają ludzie, którzy nie mają innej alternatywy - mówi ekspert.

To właśnie inwestycja w pracowników może sprawić, że zakład będzie bardziej nowoczesny.

Nie bać się inwestować w ludzi, którzy będą wiedzieli, jak mądrze inwestować w nowoczesność - podkreśla Nidecki.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ