Partner serwisu
25 marca 2019

Szczepimy, bo myślimy - obywatelska inicjatywa ustawodawcza

Kategoria: Z życia branży

W związku z dynamicznie prowadzoną przez ruchy antyszczepionkowe kampanią dezinformacyjną, systematycznie rośnie liczba rodziców, którzy unikają szczepienia dzieci. Rośnie przez to zagrożenie epidemiami i powrotem dawno już niewidzianych lub sporadycznie spotykanych chorób, wraz z ich strasznymi powikłaniami. Współczesna nauka poradziła sobie z nimi za pomocą powszechnych szczepień. Ruchy antyszczepionkowe negują szczepienia, sieją strach i powodują rosnące zagrożenie - nie bez powodu WHO uznała je za jedno z dziesięciu największych zagrożeń dla zdrowia.

Szczepimy, bo myślimy - obywatelska inicjatywa ustawodawcza

Działacz społeczny Robert Wagner oraz adwokat Marcin Kostka przygotowali projekt nowelizacji ustaw, który umożliwi samorządom wprowadzenie kryterium posiadania szczepień obowiązkowych, jako jednego z kryteriów punktowych podczas rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Do tej pory samorządy nie mogły stosować takiego kryterium. Utworzono w tym celu Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Szczepimy, bo myślimy" i przygotowano konsultowany ze środowiskiem lekarskim i prawniczym pakiet nowelizacji ustaw.

Więcej informacji można uzyskać zadając nam pytania na FB, mailem, a także na stronie internetowej www.szczepimybomyslimy.pl
W tym tutaj:
http://szczepimybomyslimy.pl/najczesciej-zadawane-pytania/

Znajduje się tam również pakiet materiałów, którymi można się posłużyć:

Projekt ustawy:
http://szczepimybomyslimy.pl/…/Szczepimy-bo-my%C5%9Blimy-pr…

Uzasadnienie projektu:
http://szczepimybomyslimy.pl/…/2019/02/Uzasadnienie-projekt…

źródło: Szczepimy, bo myślimy
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ