Partner serwisu
28 października 2020

Rozpoczeło się XVI Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Kategoria: XVI Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, 29-30 października 2020, ONLINE

– Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oraz liczne obostrzenia, Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego organizujemy w tym roku online – mówił Adam Grzeszczuk, Prezes Zarządu BMP w czasie otwarcia konferencji. – Kilkanaście firm na całym świecie informuje o intensywnych pracach i postępach nad szczepionką COVID-19 – dodał, nawiązując do ogromnej roli, jaką branża pełni w czasie pandemii w konktekście nie tylko szczepionki, ale także bezpieczeństwa lekowego.

Rozpoczeło się XVI Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

– Pandemia wiele zmieniła. Zmieniła i nadal zmienia także komunikację. Wymaga nowych narzędzi, nowego podejścia – powiedział Tomasz Moys, Dyrektor Operacji Przemysłowych Grupy Polpharma, Honorowego Gospodarza Sympozjum. – Dopóki nie zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka, musimy radzić sobie z pomocą tych narzędzi, które mamy – dodał.

Polpharma będzie Honorowym Gospodarzem XVII Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, które odbędzie się w Łodzi w 2021 r.

Nowoczesne technologie, cyfryzacja, przemysł 4.0 a rzeczywista wartość dla organizacji to tytuł prezentacji Łukasza Krause, Dyrektora IT w Grupie Polpharma. W swoim referacie zwrócił uwagę na zwiększenie liczy osbób pracujących zdalnie, 2 tys. osób uczestniczy w wirtualnych spotkaniach dot. firmy. Odpowiedział także na pytanie dot. mierzenia efektywności pracy. – Narzędzia jedynie wspierają użytkowników w codziennej pracy i mogą dodatkowo dawać wskazówki pomocne w realizacji zadań w sposób maksymalnie efektywny – wyjaśnił.

O roli krajowego przemysłu farmaceutycznego w „postcovidowym świecie” mówił Krzysztof Kopeć, Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego. – Po wybuchu pandemii wytwórcy azjatyccy, dostarczający 60% używanych na świecie leków, wstrzymali produkcję z powodu lockdownu. Nałożył się na to rosnący popyt na medykamenty oraz problemy z transportem w UE i na świecie. Polsce groził brak podstawowych leków. Krajowy przemysł farmaceutyczny – mimo trudności – zwiększył jednak produkcję, aby zabezpieczyć lokalny rynek. Z tych doświadczeń wnioski wyciągnęły kraje UE i USA – powiedział. – Szczepionki nie będzie za miesiąc. Na to potrzeba czasu, może przyszły rok – dodał.

 

 

XVI Sympozjum Naukowo-Techniczne Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbywa się w bieżącym roku jedynie w formule online (w dniach 29-30.10). Organizatorem spotkania jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny" oraz portali kierunekFARMACJA.pl i kierunekKOSMETYKI.pl

Honorowym Gospodarzem wydarzenia są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w Starogardzie Gdańskim.

fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ