Partner serwisu
30 października 2020

Produkcja i Utrzymanie Ruchu w zakładzie farmaceutycznym

Kategoria: XVI Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, 29-30 października 2020, ONLINE

2 dzień Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmacuetycznego i Kosmetycznego rozpoczęliśmy panelem dot. produkcji i UR.

Produkcja i Utrzymanie Ruchu w zakładzie farmaceutycznym

O wpływie przeglądów remontowych maszyn na wydajność procesów produkcyjnych mówił Rafał Grabicki, SteriPack Medical Poland. W swoim referacie omówił takie zagadnienia, jak: od czego zależy jakość przeglądu remontowego, omówił typy przeglądów remontowych, planowanie przeglądu remontowego oraz temat wydajności procesu produkcyjnego vs. przegląd remontowy. – Podczas planowania przeglądu remontowego należy brać pod uwagę: obciążenie urządzenia, zmienność produktów, warunki pracy urządzenia, ilość i typ dotychczasowych awarii a także ich powtarzalność – mówił prelegent.

O bardzo ważnym temacie dla branży – zagadneniu mycia maszynowego i dezynfekcji jako ważnym elemencie procesu produkcyjnego mówił Marcin Giżyński z firmy Miele Sp. z o.o.

Miele od ponad stu lat oferuje swoim Klientom najwyższej klasy, innowacyjne urządzenia do mycia i dezynfekcji szkła laboratoryjnego oraz innych elementów typowych dla przemysłu kosmetycznego i farmacji (takich jak elementy linii produkcyjnych). Firmę założyli w 1899 r. Carl Miele i Reinhard Zinkann, a dziś rodzinnym przedsiębiorstwem kieruje już czwarte pokolenie rodzin założycieli. Produkujemy urządzenia do profesjonalnych zastosowań. „Immer besser” – „Zawsze lepiej”, to zasada, którą kierujemy się od początku istnienia. Nasze produkty „Made in Germany” od lat wyznaczają w branży kryteria żywotności, wydajności, komfortu obsługi, efektywności energetycznej i wzornictwa.

O zarządzaniu przedłużonym cyklem życia wg Rommelag: jak modernizować urządzenia bottelpack? opowiedział Armin Liesinger, z firmy Rommelag. 

 

XVI Sympozjum Naukowo-Techniczne Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbywa się w bieżącym roku jedynie w formule online (w dniach 29-30.10). Organizatorem spotkania jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny" oraz portali kierunekFARMACJA.pl i kierunekKOSMETYKI.pl

Honorowym Gospodarzem wydarzenia są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w Starogardzie Gdańskim.

fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ