Partner serwisu
30 czerwca 2014

Ewa Jankowska prezesem PASMI

Kategoria: Ludzie farmacji

Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty PASMI wybrał zarząd na kolejne 2 lata.

Ewa Jankowska prezesem PASMI

Prezesem PASMI pozostała Ewa Jankowska reprezentująca firmę USP Zdrowie, a członkami zarządu: Małgorzata Osadowska (Polpharma) oraz Małgorzata Michałków (GSK).

PASMI w kadencji 2014-2016 zamierza przede wszystkim skupić się na edukacji w zakresie odpowiedzialnego leczenia, bezpieczeństwa samoleczenia i samoopieki, a także podkreśleniu roli leków bez recepty w polityce lekowej państwa.

– Dziękując za zaufanie członków i ich akceptację co do dalszych kierunków działania PASMI chciałabym podkreślić, jak ważne jest bezpieczeństwo w stosowaniu leków i ich rola dla naszego społeczeństwa. W kolejnej kadencji zamierzamy konsekwentnie realizować nasze cele statutowe, a także zabierać głos w sprawach istotnych dla naszych członków – powiedziała Ewa Jankowska, prezes PASMI w kadencji 2014-2016.

PASMI obecnie zrzesza 17 podmiotów: A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, Merck, Novartis, Omega Pharma Poland, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark. PASMI jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC.

***

Ewa Jankowska

Od czerwca 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu PASMI. Z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Od 2001 roku pracuje dla firmy USP Zdrowie. Obecnie na stanowisku dyrektora ds. regulacyjnych i medycznych, gdzie kieruje pracą działów: rejestracji, informacji medycznej, nadzoru nad farmakoterapią oraz działu Wdrożeń.

Odpowiada również za procedury refundacyjne. Wcześniej związana była zawodowo z firmą Hasco-Lek. Jej doświadczenie obejmuje obszar leków OTC, suplementów diety oraz wyrobów medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z badaniem, rozwojem i rejestracją produktów leczniczych oraz informacją medyczną i nadzorem nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

Małgorzata Anna Osadowska

Od października 2011r.  jest członkiem zarządu PASMI. Bogate, 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla polskich i międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, m.in. Wyeth-Lederle oraz GlaxoSmithKline. Od ponad 7 lat pracuje jako dyrektor marketingu największej polskiej firmy farmaceutycznej Polpharma. Jest ekspertem w obszarze strategicznego marketingu farmaceutycznego a także pomysłodawczynią szeregu innowacyjnych kampanii reklamowych i wizerunkowych nagradzanych na licznych konkursach branżowych.

Małgorzata Michałków

Od czerwca 2012 r. jest członkiem zarządu PASMI. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane  w koncernach farmaceutycznych. Od 11 lat pracuje w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, gdzie obecnie kieruje działem medycznym, rejestracji i relacji zewnętrznych zarówno w Polsce, jak i w Krajach Bałtyckich. Zajmuje się kwestiami rejestracyjnymi i prawnymi dotyczącymi szerokiej gamy produktów: leków dostępnych bez recepty, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Jest również odpowiedzialna za kwestie dotyczące jakości w Polsce, Krajach Bałtyckich, Czechach i na Słowacji. Brała aktywny udział w pierwszej europejskiej centralnej procedurze zmiany statusu leku z Rx na OTC.

Źródło i fot.: informacja prasowa PASMI

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ